Biblioteka i Multimedialne Centrum Informacji

"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem." /przysłowie chińskie/

Witamy na stronie Biblioteki i Multimedialnego Centrum Informacji w Zespole Szkół w Bielawie. Strona zawiera różne, przydatne informacje przeznaczone dla wszystkich. Zapraszamy do korzystania ze zbiorów biblioteki i MCI w którym jest 13 stanowisk komputerowych.

Bibliotekarz: mgr Anna Gros

Księgozbiór biblioteki liczy 33448 woluminów. Gromadzimy literaturę piękną i książki ze wszystkich dziedzin wiedzy. W czytelni wydzielony jest Księgozbiór Podręczny zawierający encyklopedie ogólne i specjalne, słowniki oraz wybrane pozycje książkowe z historii literatury, historii powszechnej, historii kultury i sztuki. Zbiory zostały sklasyfikowane według Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej (UKD). Do dyspozycji czytelników dostępne są katalogi: alfabetyczny i przedmiotowy. Od września 2009 roku biblioteka prowadzi komputeryzację księgozbioru przy zastosowaniu programu "Biblioteka szkolna - MOL". Ponadto młodzież ma możliwość korzystania z zasobów Internetu.

Czasopisma dostępne w bibliotece to:

• Aura
  • Biologia w szkole
  • Chemia w szkole
  • Geografia w szkole
  • Matematyka
  • Mówią Wieki
  • Wiadomości historyczne
  • Polonistyka
  • Młody Technik
  • Auto Moto Serwis
  • Elektronika Praktyczna
  • Nauczaj Lepiej. Język Niemiecki.

ENCYKLOPEDIE, SŁOWNIKI ON-LINE:

Poprawiony ( Sobota, 27 Październik 2012 11:17 )